260 g/m² farvesublimeringsmateriale med baggrundsbelysning. Glat vævet polyester med fremragende lystransmission og farvegengivelse.
260 g/m² farvesublimeringsmateriale med baggrundsbelysning. Glat vævet polyester med fremragende lystransmission og farvegengivelse.
Produktbeskrivelse:
| Produktnavn | Farvesublimering Baggrundsbelyst materiale Glat vævet polyester |
| Beskrivelse | 100% polyester |
| Blæk | Dye Sub Direkte, Dye Sub Papir Transfer |
| Tykkelse | Mellemvægt |
| Farve | hvid forside og sort bagside |
| Vægt | 260 g/m²±5g) |
| Anvendelse | Udendørs, banner, vævet og strikket |
| Maksimal bredde | 1,07 m/1,27 m/1,37 m/1,52 m |
| Standardlængde | 100m/120m |
| Leveringstid | 20-30 arbejdsdage |
| Pakke | Kraftpapir/hårdt rør |
Funktioner:
1. Vandtæt
2. Rivefast
3. Hurtigtørrende
4. Miljøvenlig
5. God penetration
Anvendelse:
1. nethegn
2. Sportstøj
3. fjerflag
4. Udendørs
Skriv din besked her og send den til os










