260 g/m² färgsublimeringsmaterial med bakgrundsbelysning. Slät vävd polyester med utmärkt ljusgenomsläpp och färgprestanda.
260 g/m² färgsublimeringsmaterial med bakgrundsbelysning. Slät vävd polyester med utmärkt ljusgenomsläpp och färgprestanda.
Produktbeskrivning:
| Produktnamn | Färgsublimering Bakgrundsbelyst material Slät vävd polyester |
| Beskrivning | 100 % polyester |
| Bläck | Direkt färgämnesöverföring, pappersöverföring med färgämnesöverföring |
| Tjocklek | Medelvikt |
| Färg | vit framsida och svart baksida |
| Vikt | 260 g/m²±5g) |
| Ansökan | Utomhus, banderoll, vävd och stickad |
| Maxbredd | 1,07 m/1,27 m/1,37 m/1,52 m |
| Standardlängd | 100m/120m |
| Ledtid | 20–30 arbetsdagar |
| Paket | Kraftpapper / hårt rör |
Drag:
1. Vattentät
2. Rivbeständig
3. Snabbtorkande
4. Miljövänlig
5. God penetration
Ansökan:
1. nätstängsel
2. Träningskläder
3. fjäderflaggor
4. Utomhus
Skriv ditt meddelande här och skicka det till oss










